Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy

O autorze

Witt Wilczyński

Chemik z wykształcenia, żerca, beatboxer, DJ, groundhopper, sympatyk zrównoważonego urbexu, miłośnik i propagator szeroko rozumianej muzyki folkowej, turbofolkowej, folkrockowej i folkmetalowej - w szczególności  środkowoeuropejskiej i wschodniej, rumunofil. W latach 2007-2014 związany z internetowym RadioWid, w którym prowadził wieczorne środowe audycje "Słowiańska i nie tylko Podróż Muzyczna” a wcześniej zdobywał szlify radiowe pod okiem Wojciecha Ossowskiego w Polskim Radio BIS ("Mocne Nocne") a obecnie gościnnie w "Trójkowym Ossobowym". Ma na koncie liczne publikacje w pismach zajmujących się kulturą ludową, folkiem, kulturą etno, folkmetalem i tematyką społeczną (m.in. "Pismo Folkowe", "Nasze Słowo", "Gniazdo", "Pest Webzine", "Kwartalnik Romski", "www.WRumunii.pl", "Przegląd Gastronomiczny"). Współpracował i współpracuje z takimi festiwalami folkowymi jak "Mikołajki Folkowe" (Lublin), "Etniczne Inspiracje" (Warszawa), "Z Wiejskiego Podwórza" (Czeremcha).

W folkowym tonie

  • Dźwięki Niewinności według Dikandy

    Dikanda zaprasza w świat pulsujący nie tylko muzyką, ale także wolnością, kuszący młodzieńczą, niewinną miłością i pięknem natury. W jednej z głównych ról w teledysku wystąpiła Julia, córka liderki zespołu Ani Witczak-Czerniawskiej.

  • Lelum Polelum vs Wendzki Sznyt
    Tym razem przyszło mi zmierzyć się z zupełnie różnym podejściem do muzyki opartej o dawne tradycje Słowian. Rod i Żywiołak to zupełnie różne bieguny muzyczne. To też niewidzialna bariera między miastem a wsią.
  • Jedna z najlepszych Siest
  • Katk Kutsariks i Hel

Twoje konto

Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: