Dla wielu siódemka jest szczęśliwa, dla nas też, tym bardziej, że po raz siódmy udało się wydać nasz periodyk – Magazyn FOLK24 Nr 2/2016 (7). Od szóstego wydania jest to, jak część z Was wie, już magazyn bezpłatny. Większość nakładu – tym razem 5000 egz. – dystrybuujemy pocztą do Waszych skrzynek (kto jeszcze nie wysłał nam adresu do wysyłki, a chce otrzymywać Magazyn – czekamy). Można także zdobyć go podczas wydarzeń (festiwali, koncertów), którym patronujemy lub z którymi współpracujemy. Otrzymują go też klienci naszego i kilku innych sklepów muzycznych z zakupionymi płytami. Bywamy też na targach książki, podróżniczych, muzycznych.
Jest też wersja elektroniczna, którą możecie przejrzeć tutaj.
a kto chciałby mieć ją na swoim komputerze, zapraszamy do naszego e-klepu, gdzie za zadeklarowaną kwotę, możecie pobrać sobie PDF.
W tym wydaniu przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawostek. Po pierwsze postanowiliśmy podjąć syzyfową pracę i stworzyć coś na kształt spisu wykonawców (od Ossowera - Wojtka Ossowskiego minęło już trochę czasu). Rozesłaliśmy ponad 300 maili (i rozsyłamy kolejne) z ankietą do artystów - kto nie dostał, prosimy o kontakt mailowy, kto nie odesłał - nadal może to zrobić. W tym wydaniu prezentujemy pierwszą 50-kę, tych, którzy odesłali nam ankiety najszybciej. Kolejnych, będziemy prezentować na pewno w naszym dziale "wykonawcy", a najciekawszych na łamach.
Mamy też dla was drugą część opowieści o instrumentach perkusyjnych Patrycji Napierały (w tym miejscu jeszcze raz przepraszamy Patrycję i Czytelników, za błędne zdjęcie w poprzednim artykule – nie było darabuki, a djembe – nasz błąd), kolejne felietony, tym razem tematem wiodącym była „legenda folku“, swoje przedstawili Rafał "Taclem" Chojnacki oraz Rafał "Zielak" Zieliński (Zielaka witamy na łamach!). O Legendy pytaliśmy też w naszej pierwszej sondzie, na którą odpowiedziało kilkunastu muzyków. Dalej, Tadeusz Konador zastanawia się czy folklor umarł, a Wojciech Ossowski czy folk zwróci się jeszcze do ludu, nie możecie też pominąć ciekawej rozmowy Tadeusza z Jackiem Hałasem – być może rodzi nam się nowy nurt w folku. W ciągu minionych kilku miesięcy objawiły nam się też w Polsce dwa polsko-gruzińskie projekty - Ania Wilczyńska opowiada o premierze płyty Trebuniów-Tutków i kwintetu Urmuli, a wyżej podpisany o współpracy Vołochów z 33A. Mamy też relację Anety Okupskiej-Pońc (również witamy na łamach) z ciekawej imprezy, która miała miejsce na Czantorii (w Beskidzie Śląskim). Zachęcamy też do przeczytania opowieści o ostatnim pracującym szantymenie Stanie Hugillu - 19 listopada minie 110 rocznica jego urodzin, warto przy tej okazji poznać tego wielkiego badacza i propagatora tradycyjnych morskich pieśni pracy - czyli szant. Na końcu, ale równie ważny, Maciej Świątek znów w temacie country - ale nie wiemy czy od następnego numeru dział nie zmieni nam się na "Americana" - poczytajcie dlaczego.
Czekamy oczywiście nieustająco na Wasze uwagi i propozycje. Kolejne wydanie Magazynu już w roku 2017.
Przypominamy Wam, że zbieramy na nie środki na Fspieram24.org. Też możecie się jeszcze dorzucić - nagrody są wyjątkowe!