Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy

O autorze

Witt Wilczyński

Chemik z wykształcenia, żerca, DJ, groundhopper, sympatyk zrównoważonego urbexu, miłośnik i propagator szeroko rozumianej muzyki folkowej, turbofolkowej, folkrockowej i folkmetalowej - w szczególności  środkowoeuropejskiej i wschodniej, rumunofil. W latach 2007-2014 związany z internetowym RadioWid, w którym prowadził wieczorne środowe audycje "Słowiańska i nie tylko Podróż Muzyczna” a wcześniej zdobywał szlify radiowe pod okiem Grzegorza Bendy w Radio WaWa i Wojciecha Ossowskiego w Polskim Radio BIS ("Mocne Nocne") a obecnie w Radio Praga (od 2020 audycje "Pasmo Radiowid" i "Folkomat"). Ma na koncie liczne publikacje w pismach zajmujących się kulturą ludową, folkiem, kulturą etno, folkmetalem i tematyką społeczną (m.in. "Pismo Folkowe", "Nasze Słowo", "Gniazdo", "Pest Webzine", "Kwartalnik Romski", "www.WRumunii.pl", "Przegląd Gastronomiczny"). Współpracował i współpracuje z takimi festiwalami folkowymi jak "Mikołajki Folkowe" (Lublin), "Etniczne Inspiracje" (Warszawa), "Z Wiejskiego Podwórza" (Czeremcha).

Wieści

  • Kubryk - bardziej tradycyjny festiwal
    36 Łódzkie Spotkania z Posenką Żeglarską KUBRYKGdy w 2022 roku łódzki „Kubryk” – po czterech latach ciszy i po odejściu w 2019 r. do Hilo jego dyrektora Jerzego Rogackiego – wrócił na mapę żeglarskich festiwali wielu odetchnęło z ulgą, bo to jeden z najstarszych festiwali w Polsce.
  • Zasłużonym dla kultury ludowej
    W zeszłym tygodniu na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala 49. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej”. Laureatom z różnych regionów naszego kraju wręczono nagrody aż w siedmiu kategoriach.
Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: