DAGADANA od 2008 znakomicie łączy elementy polskiej i ukraińskiej kultury za pomocą jazzu, elektroniki i world music.Wszystko zaczęło się od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie gdzie wspólna fascynacja muzyką była zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu.
W grudniu 2008 roku zespół wydał EP “Wygadana” z pięcioma utworami. Na debiutancki album „Maleńka” (7.02.2010, Offside Records) trzeba było czekać do 2010 roku. Płyta została doceniona przez wielu recenzentów, Polskie Radio „Trójka” udzieliło mu patronatu, a Akademia przyznała nagrodę Fryderyk 2011 w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata.
W 2011 roku DAGADANA gościnnie wystąpiła na płycie „20 lat” zespołu Raz Dwa Trzy, a także wydała drugi krążek „Dlaczego nie”, który doczekał się nominacji do nagrody Fryderyk 2012 w kategorii Album Roku Folk/Muzyka Świata a w Wielkiej Brytanii uplasował się na ósmym miejscu w rankingu TOP 20 Best World Music Albums of 2011 prestiżowego portalu www.WorldMusic.co.uk.
Grupa grała już zarówno w klubach, ale i na pustyni, w kopalni węgla, na tratwie, czy w domu swoich fanów. Muzycy uwielbiają grać kameralne koncerty, ale nie stronią od największych festiwali takich jak Heineken Open’er, Przystanek Woodstock, Sound of the Xity (Pekin), Festiwal ludów pustyni (Maroko), Ethno Jazz Festival, Bohemia Jazz Festival czy United Islands Festival (Czechy). Zagrali w takich krajach jak Austria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry czy Wielka Brytania.
Tam gdzie docierają, łamią granice pomiędzy narodami, pomiędzy sceną a publiką, udowodniając, że szczerość w muzyce wprowadza niesamowitą mistyczną przygodę dziejącą się między ludźmi. Pozostają jednocześnie ambasadorami słowiańskiej kultury zarówno jej polskiej jak i ukraińskiej części.
2016 - "Meridian 68"
2014 - "List do Ciebie"
2011 - "Dlaczego nie"
2010 - "Maleńka"
2008 - "Wygadana" (EP)
"U jeziorecka"
"Grajo gracyki"
"Rano rano raniusieńko"