Warszawski koncert będzie podróżą, przybliżającą muzykę kilku różnych kościołów wschodnich. Złożą się nań śpiewy liturgiczne pochodzące z wielu tradycji: greckiej, gruzińskiej, ormiańskiej, ukraińskiej i innych. Mimo oczywistych różnic wymienionych krajów i kultur, z których pochodzi repertuar zespołu, to poszczególne utwory zestawione z sobą tworzą spójną całość i pokazują niezwykłą jedność duchową. Koncert nie będzie zatem konfrontacją wykluczających się tradycji, lecz ukazaniem wspólnego ich podłoża i swoistego przenikania się.
Kameralny Zespół Muzyki Dawnej Aulos w obecnym składzie działa od początku 2010 roku. W swych wokalnym repertuarze sięga przede wszystkim do muzyki sakralnej epoki średniowiecza, jak również do muzyki Wschodu oraz do muzyki cerkiewnej, nierozerwalnie związanej z kulturą Białostocczyzny. „Aulos” wielokrotnie występował na uznanych festiwalach, w tym na XVIII Międzynarodowej Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Wilanowie oraz na X Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dawnej w Malborku gdzie w w 2012 roku zdobył pierwszą nagrodę.
Grupa swoje wokalne umiejętności kształci podczas specjalistycznych warsztatów pod okiem wybitnych profesorów, bardzo ceni sobie pracę m.in. z Andrijem Szkrabiukiem, pierwszym kantorem Lwowskiej Katedry Ormiańskiej, którego niezgłębiona wiedza w dziedzinie muzyki Wschodu pomaga zespołowi w lepszym jej rozumieniu i w efekcie - wykonaniu.
Szczegóły koncertu tradycyjnie w naszym dziale Wydarzenia.