Zespół tańca irlandzkiego, który powstał niedawno, bo w 2012, ale jego tancerze mają wieloletnie doświadczenie wyniesione z innych formacji (początkowo Treblers tworzyli tancerze dwóch zespołów - Reelandia i Setanta - jednak po krótkim czasie tancerki Reelandii odłączyły się i ponownie działają pod starą nazwą).
Nazwa grupy pochodzi od nazwy podstawowego kroku tanecznego "treble". Treblers prezentują taniec irlandzki w tradycyjnej jak i nowoczesnej odsłonie. W repertuarze mają tańce miękkie oraz step irlandzki. Ich pokazy to zarówno subtelne tańce w wykonaniu kilku tancerzy, wyjątkowe solowe pokazy oraz skomplikowane grupowe choreografie.
Obecnie zespół liczy 19 osób i jest prowadzony przez czwórkę tancerzy: Małgorzatę Greś-Cieślak, Marię (Nowak) Jagaciak, Łukasza Materę i Maćka Skwarka. Zespół zrzesza tancerzy dwóch szkół tańca irlandzkiego: Setanty (dawniej Anne Marie Cunningham Dance Academy) i Mc’Gahan Lees Irish Dance. Obie szkoły związane są z najstarszą i największą organizacją zrzeszającą tancerzy irlandzkich - Komisją Tańca Irlandzkiego (AnCoimisiun Le RinciGaelacha).
W Treblers znaleźli się tancerze z absolutnej czołówki tańca irlandzkiego w Polsce, biorący regularnie udział w międzynarodowych zawodach, projektach i spektaklach, to grupa posiadająca najbardziej utytułowanych tancerzy w Polsce. Członkowie zespołu wielokrotnie zajmowali pierwsze miejsca na międzynarodowych zawodach. Odnosili sukcesy zarówno w Europie kontynentalnej, jak i na Wyspach (Wielka Brytania, Szkocja, Irlandia). Łącznie w kategoriach indywidualnych tancerze Treblers mają na koncie 6 tytułów Mistrzów Europy, a ponadto 10-krotnie stawali na podium Mistrzostw Europy, w większości jako wicemistrzowie. Te osiągnięcia zapewniały im kwalifikacje do Mistrzostw Świata, gdzie również zajmowali wysokie lokaty, z 2-krotnym awansem do prestiżowej rundy finałowej. W całej swej działalności (w poprzednich i obecnym zespole) w sumie aż 24 razy zdobyli 1. miejsca w najwyższej kategorii "open" na międzynarodowych zawodach w Europie kontynentalnej. Zajmowali też medalowe miejsca oraz zdobywali awanse do finałowych rund Mistrzostw Irlandii, Szkocji oraz Wielkiej Brytanii (łącznie 6 razy uczestniczyli w finałach, zajmując wysokie lokaty, w tym 5. miejsce na Mistrzostwach Szkocji). Tancerze zespołu wielokrotnie brali udział w Mistrzostwach Europy, również w grupowych konkurencjach "ceili". Zespół organizuje także własne warsztaty i szkolenia, na których uczy innych.
Lata pracy tancerzy, ich umiejętności sprawiają, że nie ma dziś w Polsce bardziej doświadczonego i utytułowanego zespołu tańca irlandzkiego. Stąd liczne zaproszenia do programów telewizyjnych (takich jak: "Jaka to melodia", "Pytanie na śniadanie", "Kawa czy Herbata", "Got To Dance"), na festiwale (Dowspuda, Festiwal Muzyki Celtyckiej "Zamek"). Wystąpili też podczas finału WOŚP pod PKiN w Warszawie. Tańczyli na najbardziej prestiżowych scenach w Polsce, na deskach teatrów i filharmonii, gdzie występowali u boku takich artystów jak Urszula Dudziak, Robert Kasprzycki, Paweł Kukiz, Muniek Staszczyk, Halina Mlynkova czy Aleksander Rybak.
Na bazie widowiska "Touch of Ireland", stworzonego dzięki współpracy zespołów Carrantuohill i Reelandia, po powstaniuTreblers powstała nowa wersja spektaklu: "Touch of Ireland - the Storm", który Carrantuohill i Treblers prezentują obecnie na polskich i zagranicznych scenach. Oprócz Carrantuohill, Treblers współpracowało także z innymi grupami muzycznymi, m.in. Duan, Danar, Shamrock.
Agnieszka Bujak, Kateryna Derkachova, Aleksandra Matera, Katarzyna Dudzińska, Małgorzata Greś-Cieślak, Maria Jagaciak, Julia Konopka-Żołnierczuk, Anna Kozłowska, Dorota Kucharek, Karolina Lipińska, Łukasz Matera, Katarzyna Okulska-Gawlik, Grzegorz Prusak, Milena Rogowska, Aleksandra Sałbut, Michalina Skwarek, Maciej Skwarek, Ela Wojakowska, Karolina Wołosewicz.
Film promocyjny
Slip Jig