Newsletter

Zapisz się na cotygodniowy newsletter folkowy

O autorze

Witt Wilczyński

Chemik z wykształcenia, żerca, beatboxer, DJ, groundhopper, miłośnik i propagator szeroko rozumianej muzyki folkowej, turbofolkowej, folkrockowej i folkmetalowej - w szczególności  środkowoeuropejskiej i wschodniej, rumunofil.  W latach 2007-2014 związany z internetowym RadioWid, w którym prowadził wieczorne środowe audycje "Słowiańska i nie tylko Podróż Muzyczna” a wcześniej zdobywał szlify radiowe pod okiem Wojciecha Ossowskiego w Polskim Radio BIS ("Mocne Nocne"). Ma na koncie liczne publikacje w pismach zajmujących się kulturą ludową, folkiem, folkmetalem i tematyką społeczną (m.in. "Pismo Folkowe", "Nasze Słowo", "Gniazdo", "Pest Webzine", "Kwartalnik Romski", "www.WRumunii.pl"). Współpracował i współpracuje z takimi festiwalami folkowymi jak "Mikołajki Folkowe" (Lublin), "Etniczne Inspiracje" (Warszawa), "Skrzyżowanie Kultur" (Warszawa), "Z Wiejskiego Podwórza" (Czeremcha).

W folkowym tonie

  • Bhangra, Kompania, Fanfary, Tołhaje i inni
    Zimową porą sale koncertowe i kluby nieco bardziej tętnią życiem. Nam udało się trochę tego pulsu podłapać, m.in. na koncertach muzyki tradycyjnej, folkmetalowej, bhangry, mediewalnej, brassowej i etno-jazzrockowej.
  • Rasti to piękna dziewczyna i to niejedna
    Laboratorium PieśniNa koncert trójmiejskiego zespołu Laboratorium Pieśni jakoś dotąd nie umiałem trafić. Ale jak to mawiają do iluśtam razy sztuka i wreszcie się udało i to w miejscu niesamowitym i wręcz stworzonym dla takich właśnie koncertów.
  • Folkowe teledyski A.D. 2018

Twoje konto

Bądź na bieżąco, zapisz się na powiadomienia o nowych artykułach: