WIEŚCI
O takiej pozycji wydawniczej marzyło z pewnością wielu fanów tego nurtu. Ponad 400 stron, dziesiątki ilustracji, zdjęć i przede wszystkim historii, o sławach, legendach muzyki, która w Polsce ma bardzo wielu fanów – Fado.
Ukraiński zespół ze Lwowa, znany już fanom folku, właśnie ogłosił w Polsce wydanie swojej nowej płyty, o intrygującym tytule. Muzyka, jak na prawdziwych lirników przystało, jest bardzo zakręcona, ludowa, ale nie tylko ukraińska.
Od kilku lat śledzimy działalność Towarzystwa Przyjaciół Grecji w Polsce. Wszystkich miłośników tego wyspiarskiego kraju, a zwłaszcza jego kultury ucieszy wiadomość, że w stolicy wystartował nowy sezon nauki tańców greckich.
W nadchodzący weekend stolica rozbrzmiewać będzie tradycyjną nutą, do której będzie można zatańczyć, a od wiejskich mistrzów nauczyć się śpiewu i gry. Nie zabraknie też akcentów bardziej refleksyjnych na jesiennych Mazurkach.
Dni Bretanii nawiązują do celtyckiej tradycji oswajania zimy. Według kalendarza Celtów, lato kończyło się 31 października, a po nim następowała zima. Długie i ciemne wieczory spędzano wspólnie, m.in. muzykując i tańcząc.
Tradycyjna muzyka hinduska, na najwyższym światowym poziomie, w najbliższy weekend zawita do stolicy. Polsko-indyjska formacja Saagara wystąpi w ramach cyklu "Folkowo Bemowo". Mamy dla Was bilety na to niezwykłe wydarzenie.
Podczas uroczystej Gali w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, w minioną środę, ogłoszono laureatów nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2015. To nagroda przyznana po raz piąty.
Jesień to pracowity czas dla zespołów. Część nagrywa w studiu, część wydaje płyty i promuje je koncertowo. Właśnie pojawił się w sieci nowy teledysk do singla zespołu Tołhaje. Z tej okazji mamy też dla was mały prezent, tańszą "Czeredę".
Już pod koniec listopada w Polsce gościć będziemy Węgierską Ambasadę Muzyki Ludowej, która odbędzie tour z programem "Báthory - Bem - Balatonboglár" czyli z opowieściami muzyką ludową o przyjaźni polsko-węgierskiej.
Pierwszy koncert w nowym składzie mają już za sobą, przed nimi kolejne i plany związane z dalszą dzialalnością. Po długiej, bo niemal trzyletniej przerwie, na scenę powraca folkowy zespół GreenWood, choć jest to już inna grupa.
W pieśniach bardów, jak w zwierciadle, odbija się obraz naszego świata, pełnego piękna i brzydoty, dobra i zła, prawdy i fałszu. Jaki był, jest i będzie świat będzie się można przekonać na kolejnej edycji festiwalu OPPA w Warszawie.
Już po raz dwunasty odbędzie się wielkie muzyczne święto fanów reggae, roots, dub, raga, hip-hop, soul i muzycznych eksperymentów cyfrowych. Po raz pierwszy patronujemy temu największemu, halowemu festiwalowi w UE.
Po raz dziesiąty przybędą do Warszawy współcześni opowiadacze z całego świata – zarówno ci o korzeniach teatralnych, jak i ci, dla których punktem wyjścia do pracy nad żywą opowieścią są literatura, muzyka czy własna pamięć.