Muzykę karkonoskiego zespołu Szyszak można okreslić jako folk, alt-folk, piosenka poetycka, piosenka autorska. Ta mało jeszcze znana w Polsce grupa pojawi się niedługo na jednym z największych festiwali folkowych w Niemczech.
Kolejna edycja celtyckiego festiwalu pod zamkiem w Będzinie znów pełna będzie muzyki i tańców rodem z Irlandii, Bretanii i Szkocji. Po raz pierwszy od lat pojawią się tu też klimaty z morzem związane. Festiwal już za kilka dni.
Muzyczne spotkanie na szczycie, a przynajmniej na poziomie 770 m.n.p.m., bo tak wysoko położone jest gruzińskie Tbilisi. To tam po raz pierwszy VOŁOSI spotkali się z zespołem 33A, charyzmatycznego Gruzina Niaza Diasamidze.
W małych, nadpopradzkich Barcicach już po raz czwarty startuje zdaniem wielu jeden z ciekawszych w Polsce, a nawet Europie, "kompaktowych" festiwali. W gronie wykonawców gwiazdy muzyki bałkańskiej, te ze świata i znad Wisły.
Od siedmiu lat Irlandczyk Peter Hurley, zakochany bez pamięci w kraju Daków, promuje autentyczną kulturę rumuńskiej wsi, organizując w regionie Maramures coroczny festiwal "Drumul Lung spre Cimitirul vesel".
W najbliższy weekend w Bremie będzie miało miejsce wielkie święto morza. Z tej okazji na festiwal marynistyczny zjadą zespoły szantowe i folkowe niemal z całego świata. Będzie też liczna reprezentacja z Polski, ze Śląska i Trójmiasta.
Rusza kolejna edycja nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej. Zostanie ona przyznana w kategoriach: Osobowość Roku, Wydarzenie Roku oraz Nagroda Honorowa, a w tym roku po raz pierwszy również w kategorii Debiut Roku.
Folklor świata spotyka się pod Giewontem! Pod tym hasłem odbędzie się w Zakopanem 48. edycja MFFZG, podczas której górale z różnych zakątków świata zaprezentują dziedzictwo kulturowe - tańce, pieśni - własnych regionów.
Dwadzieścia kilometrów od naszej zachodniej granicy, od ponad dwudziestu lat, na początku września odbywa się drugi co do wielkości festiwal folku i world music w Niemczech. Co ciekawe słychać go też po polskiej stronie.