Tradycyjne pieśni polskich Tatarów to temat, z którym dotychczas zmierzyło się niewielu wykonawców sceny folkowej. Tym bardziej ciekawie przedstawiają się losy projektu Karoliny Cichej i Barta Pałygi, którzy zainspirowali się tym materiałem.
Dokładnie siedem lat temu odpaliliśmy portal Folk24.pl. Nie wiedzieliśmy jaki będzie, dokąd ten pomysł nas zaprowadzi. Po siedmiu latach można powiedzieć, że było warto. A przecież jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa.
Noworoczne spotkanie z folkiem na stołecznym Bemowie rozpocznie się pod znakiem tanecznego afrobeatu. Na inaugurację cyklu zaproszono zespół, który w zeszłym roku wydał swój debiutancki materiał. Jak zwykle mamy dla Was bilety.
Stary kalendarz juliański daje nam okazję do ponownego świętowania nadejścia Nowego Roku. Tym razem w bałkańskim stylu. Bedzie hucznie! Muzyka na żywo, balkan party, korowody, niespodzianki, konkursy z nagrodami i inne atrakcje.
Jedenaście lat temu odszedł jeden z muzyków zespołu Szela, prekursorów folkrockowego grania w Polsce. Dziś, w kolejną rocznicę śmierci, do rąk Fspierających trafią dwie płyty, na jednej z nich grę Józka Kanieckiego wciąż słychać.
Po Nowym Roku na wsi zaczynał się czas zabaw karnawałowych i szalonych potańcówek. Tradycja nie ginie i dawni skrzypkowie mają swoich uczniów i następców - m.in. kapelę Tęgie Chłopy, która wystąpi w stolicy już w tę sobotę.
Dobre wiadomości z Nowym Rokiem to dobry znak, zwłaszcza gdy nowina dotyczy zauważenia polskiego wykonawcy na arenie międzynarodowej. Tym razem Warsaw Afrobeat Orchestra ma powód do świętowania i to podwójny.