Kwiecień plecień, wciąż przeplata, trochę zimy, trochę lata... W Warszawie i okolicach folkowe brzmienia przeplatać będą się od tradycyjnego grania, przez folkmetal, punkfolk, reggae, folk słowiański, afrobeat, etnojazz i medieval.
Do Warszawy wraca kontrowersyjny laureat „Nowej Tradycji” z 2014 r. Kolejna edycja „Folkowo Bemowo” upłynie w rytmach eksperymentalno-chóralnych, nie zabraknie warsztatów. A dlaczego będzie to edycja „barokowa”?
Słynny projekt łączący dwa światy – flamenco i muzykę indyjską – Indialucia, w składzie Michał Czachowski, Giridhar Udupa, Leo Vertunni i Isaac Peńa Gonzales zagra trzy koncerty w Polsce, w Nowym Sączu, Krakowie i we Wrocławiu.
Już w najbliższy weekend, jak co roku od wielu lat, niemal w całym kraju odbędą się różnego rodzaju imprezy uświetniające obchody Narodowego Święta Irlandii, czyli Dnia św. Patryka. Wystawy, prelekcje, filmy i przede wszystkim muzyka.
W grudniu 2018 ukazał się najnowszy krążek Czeremszyny zatytułowany "Tęsknoty". Już w najbliższą sobotę będzie można go posłuchać na żywo podczas marcowej edycji "Folkowo Bemowo", wziąć udział w warsztatach i wczuć się w "Wiejskie Podwórze".
YAPA to najstarszy łódzki festiwal i jeden z najstarszych festiwali piosenki turystycznej w Polsce. W tym roku na trzydniową muzyczną podróż po górskich, wodnych i nizinnych szlakach zabierze blisko dwa tysiące podróżnych z całej Polski.
Wiosnę czuć już za oknem, a na pewno we wrocławskich salach koncertowych. W marcu znów tak różnorodnie jak się tylko da. Będzie po bałkańsku, folkmetalowo, morsko. Będzie flamenco z muzyką hinduską, wirujący derwisze i... Dzień św. Patryka.
Przed nami marzec, wkrótce formalnie nastanie wiosna - choć de facto już, w dużej mierze, jest. A w stolicy będzie się sporo działo folkowo i cieszyć oko (i ucho) - szeroko. Zapraszamy zatem na nasz redakcyjny przegląd wydarzeń.